Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w kościele. “To będzie przełom” [WIDEO]

955

Tomasz Sekielski od kilkunastu miesięcy realizuje swój film dokumentalny nt. pedofilii w Kościele Katolickim. Teraz opublikował jego pierwszy oficjalny zwiastun. Nagranie ma niesamowicie mocny wydźwięk.

W rozmowie z serwisem Wirtualne Media, Tomasz Sekielski przyznaje, że premiera jego dokumentu może wywołać w Polsce większy skandal niż „Kler”. Dziennikarz przytoczył reakcję swojego brata (producenta filmu) po obejrzeniu „Kleru”. „Stary, jeśli ten film wywołał takie poruszenie i taki skandal, to co będzie działo się po emisji naszego?”.

„Spodziewam się, że to, co ma się wydarzyć, wydarzy się dopiero po filmie. Przeciwnicy produkcji rzucą się na nas dopiero wtedy. Tym bardziej, że w tym filmie jako bohaterowie negatywni pojawią się także kościelne „autorytety”. Księża których nazwiska są dobrze znane opinii publicznej” – mówi Sekielski.

Film Tomasza Sekielskiego będzie miał swoją premierą w serwisie YouTube (wiosną 2019 roku). Autor nie wyklucza jednak, że „gdyby zgłosiła się do niego stacja o dużym zasięgu, rozważyłby może udzielenie jednorazowej, ograniczonej licencji”.

Sekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w Kościele

W sieci pojawił się zwiastun filmu realizowanego przez Tomasza Sekielskiego i jego brata pod tytułem Tylko nie mów nikomu. Obraz poświęcony pedofilii w polskim kościele ma pojawić się w serwisie YouTube. Film będzie można obejrzeć za darmo.

Ten film powstaje dzięki Waszej pomocy. Blisko 2500 osób współfinansowało tę bardzo trudną produkcję. To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie – napisał na Facebooku Sekielski.

42013cookie-checkSekielski pokazał zwiastun filmu o pedofilii w kościele. “To będzie przełom” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here